Gynekologická péče

Prenatální péče

V oblasti prenatální péče diagnostikuji těhotenství, provádím ultrazvuková vyšetření ve II. a III. trimestru gravidity, CTG monitoring. I. trimestrální screening plodu u těhotných žen zajišťujeme ve spolupráci se specializovanými centry prenatální diagnostiky. Programované porody a plánované indikované císařské řezy provádím ve spolupracujících zdravotnických zařízeních, stejně tak operační léčbu, jako je laparoskopie nebo klasické gynekologické výkony, kyretáž, interrupce nebo ošetření děložního čípku.

Antikoncepce a hormonální péče

Nabízíme konzultaci při výběru vhodné antikoncepce, zajišťujeme předpis hormonální perorální antikoncepce a hormonální substituční terapie , zavádíme nitroděložní tělíska.

Současná antikoncepce je velice účinná. Riziko selhání záleží na konkrétní formě antikoncepční metody či na vhodné kombinaci dvou a více metod méně účinných. Ačkoliv každá jednotlivá antikoncepční metoda má svá omezení, výhody, nevýhody i rizika, obecně lze říci, že při vyloučení zdravotních rizik ještě před nasazením antikoncepční metody (což provede zpravidla předepisující lékař) její benefit v podobě ochrany před nechtěným početím mnohonásobně převyšuje nežádoucí účinky či zdravotní rizika pro pacientku.

Výběr vhodné antikoncepce by měl zohledňovat:

  • věk
  • zdravotní stav pacientky (vč. vyloučení kontraindikací)
  • předpokládanou četnost sexuálních kontaktů (jiný přístup by měl být k pacientkám, které nežijí t. č. pravidelným sexuálním životem, a k pacientkám, kde je sexualita běžnou součástí života)
  • zda žena již rodila, či nikoliv
  • přání pacientky, event. osobní či náboženské přesvědčení
  • další přidružené faktory (kouření, obezita)

Zajišťujeme předpis kombinované hormonální perorální antikoncepce a také čistě gestagenní/většinou pro kojící maminky/

Zavádíme nitroděložní tělíska hormonální – Mirena, Levosert,Jaydess ,Kyleena a také nehormonální nitroděložní děložní tělíska /dle aktuální nabídky/.

Ultrazvuková vyšetření

Naše pracoviště je vybaveno vysoce kvalitním ultrazvukovým přístrojem 3/4D Samsung.

Pomocí tohoto přístroje jsme schopni zavčas diagnostikovat nejrůznější gynekologická onemocnění či poruchy .Rovněž díky tomuto přístroji poskytujeme špičkovou prenatální péči včetně 3/4D obrazové a video dokumentace plodu těhotné ženy viz. galerie 3/4D ultrazvuk.

Cytologie

Mikroskopické vyšetření buněk, setřených z povrchu děložního čípku, pochvy eventuálně zevních rodidel.

Cytologie je součástí preventivních gynekologických prohlídek a jejím cílem je včasný záchyt přednádorových změn děložního čípku.

Po běžném gynekologickém vyšetření v zrcadlech provede gynekolog stěry z děložního čípku a vstupu do děložního hrdla. Stěry trvají několik sekund a v žádném případě nebolí. Odebrané buňky jsou natřeny na sklo, zafixovány alkoholovým roztokem a odeslány do specializované cytologické laboratoře – www.biopticka.cz, www.gynekolog.cz

Cytologické vyšetření by měla žena absolvovat jednou za rok, v případě nejasných či abnormálních výsledků se doporučuje kontrola v kratším intervalu, obvykle za 3–6 měsíců.

Kolposkopie

Vyšetřovací metoda, při níž se pomocí speciálního mikroskopu (kolposkopu) prohlíží pochva a hrdlo děložní.

Kolposkopie je součástí preventivních gynekologických prohlídek a je schopna včas zachytit přednádorové změny na děložním hrdle

Každá žena by měla kolposkopii podstoupit v rámci preventivní gynekologické prohlídky pravidelně alespoň jednou ročně.

Léčba primární a sekundární sterility

Celý diagnostický proces začíná anamnézou obou partnerů, kdy je třeba zjistit, jak dlouho pacientka nemůže otěhotnět, to znamená, jak dlouho mají partneři nechráněný pohlavní styk, další dotazy jsou směřovány na pravidelnost menstruačního cyklu, prodělané choroby, zohledňují se předchozí těhotenství a jejich výsledky jako porod, potrat, mimoděložní těhotenství apod.

Léčba závisí na příčině zjištěné neplodnosti. V případě, že se například jedná o hormonální nerovnováhu, lze ji úspěšně léčit podáváním hormonálních preparátů. Další příčinou neplodnosti může být mechanický uzávěr vejcovodů nebo je problém v imunitě, zde je možnost provedení umělého oplodnění. Žena je nejprve klinicky a gynekologicky vyšetřena, muž se podrobí vyšetření spermiogramu. Tato metoda spočívá v odejmutí pohlavních buněk jak mužských, tak ženských. V laboratorních podmínkách je provedeno spojení vajíčka a spermií, které jsou navráceny do těla ženy, kde dochází k dalšímu přirozenému vývoji a průběhu těhotenství. Spolupracujeme s renomovanými centry asistované reprodukce.

Komplexní operační léčba

Zajišťujeme komplexní operační léčbu se spolupracujícími zdravotnickými zařízeními, využíváme laparoskopii, klasické techniky, miniinvazivní metody

Laparoskopie
Vyšetřovací metoda, která umožňuje šetrné prohlédnutí břišní dutiny bez nutnosti klasického chirurgického řezu. Pomocí speciálních nástrojů a techniky lze několika vpichy zobrazit dutinu břišní a provést potřebný operační zákrok. Zákrok se provádí v celkové narkóze.

Klasické techniky

Operace v dutině břišní laparotomickou cestou (chirurgický vstup do dutiny břišní klasickým operačním řezem)

Miniinvazivní metody

Operace v dutině břišní pomocí laparoskopu a drobných vpichů. Není zapotřebí klasického chirurgického aeračního vstupu, zůstávají pouze drobné jizvičky.

V případě jakýchkoli dotazů nebo obtíží, se na nás neváhejte obrátit!

Zavazujeme se, že vámi poskytnuté osobní údaje v kontaktním formuláři budou sloužit výhradně ke zpětnému kontaktu. Nebudou nikde ukládány, ani nebudou použity k marketingovým účelům nebo poskytnuty třetím stranám. Zároveň se zavazujeme, že informace poskytnuté skrz tento formulář jsou zcela důvěrné a má k nim přístup pouze tým MUDr. Petra Vlka.

Ordinační hodiny

Pondělí 8:00 - 12:00 / 13:00 - 17:00
Úterý 7:30 - 12:00 / 12:30 - 15:00
Středa 12:00 - 17:00
Čtvrtek 8:00 - 14:00
Pátek 8:00 - 12:00

Smluvní pojišťovny